TRIOLKI w piosenkach sprzed stu lat | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

TRIOLKI w piosenkach sprzed stu lat

10 czerwca 2019
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

TRIOLKI w piosenkach sprzed stu lat.

W koncercie wzięło udział wielu artystów. Wykonawcami widowiska był zespół „Triolki w programie Dawnej Rabki czar”:
Zespół Triolki: Wiktoria Wójtowicz, Julka Pazdur, Milenka Filas, Martyna Filas, Laura Bochnak, Roksana Folwarska, Jakub Kras, Paweł Kapera.
Zespół Triole: Lidia Latawiec, Zuzanna Wójcikiewicz, Martyna Strączek, Kamila Filas.
Zespół Triola: Sara Kuczaik, Mariola Piorwoła, Angelika Czyszczoń, Małgorzata Grzęda, Zuzanna Potoniec.
Soliści i partie solowe: Justyna Bednarz, Grzegorz Pazdur, Sara Kuczaik, Mariola Pierwoła, Angelika Czyszczoń, Wiktoria Wójtowicz, Małgorzata Grzęda, Zuzanna Potoniec, Lidia Latawiec, Zuzanna Wójcikiewicz, Martyna Strączek, Julia Pazdur, Milena Filas.
W wierszach dla dzieci: Marii Konopnickiej, Jana Brzechwy i Juliana Tuwima,  w role postaci i narratorów wcielili się: Rodzina Kras: Jakub z mamą Grażyną, tatą Krzysztofem, babcią Czesią Rączką i siostrą Sylwią;
Paweł Kapera z mamą Agatą; Julka Pazdur z tatą Mariuszem; Wiktoria Wójtowicz z tatą Rafałem; Milenka Filas z panią Anią Fryt; siostry Martynka i Kamila Filas z kuzynką Agnieszką Wróbel; Roksana Folwarska i Laura Bochnak.
W bajce „Czerwony Kapturek”  role czytali:  Czerwony Kapturek: Wiktoria Wójtowicz; Wilk: Mariusz Pazdur; Babcia: Czesława Rączka; Mama Kapturka: Grażyna Kras; Gil: Julka Pazdur; Gajowy: Jakub Kras; Narrator: Mariola Maria Burcan.

Oto relacja Marioli Burcan - scenarzystki i reżyserki koncertu, która wraz z mężem przygotowała uczniów oraz opracowała program występu:

Telefon Małgorzaty Rybińskiej, tak mocno zaangażowanej w to przedsięwzięcie, nie pozwolił mi spać tej nocy. Propozycja koncertu, bez specjalnych ograniczeń czasowych i to w temacie wspomnień piosenek sprzed wojny, sprzed stu lat, po prostu mnie zachwyciła. A przywołanie klimatu tamtej epoki, w strojach, gestach, ozdobach wprost urzekła. Mój niezawodny i pracowity Małżonek Piotr nie dał się namawiać na pomoc w opracowaniu piosenek i przygotowaniu naszych uczniów. Obawę moją budziło jedynie to, jak te piosenki przyjmą dzieci i młodzież. I tu jak zwykle nie zawiodłam się. To oni właśnie dodawali nam weny twórczej swą radością. Piosenki tak im się spodobały, że opanowali je w lot. Piosenki te to niezwykłe perły w naszej historii muzyki rozrywkowej. Scenariusz widowiska, z jego wszystkimi detalami zwyczajnie mnie się przyśnił. I tylko musiałam jeszcze zaangażować do niego dorosłych, rodziców najmłodszych uczniów, z zespołu Triolki. Tego obawiałam się nieco, ale to były płonne obawy. Ponadto dorośli, rodzice dzieci wykazali się talentem aktorskim. Mimo wielu naszych wcześniejszych planów festiwalowych udało się nam, po niewielu próbach, przygotować do występu niemal wszystkich związanych z Pracownią Muzyczną Triolki Rabka-Zdrój przy Powiatowym Centrum Kultury Nowy Targ. W programie wystąpiły zespoły Triolki, Triole, Triola i soliści pod kierunkiem nauczycieli muzyki i teatru Marioli i Piotra Burcan oraz rodzice uczniów. Widowisko z pięknymi piosenkami w aranżacji Jarosława Piątkowskiego (większości piosenek ) i jeszcze kilku w aranżacji, i przy akompaniamencie Piotra Burcana, przeplatały wiersze poetów z tamtej epoki, wiersze z dialogiem i morałem, w wykonaniu dzieci – Triolek, i ich rodziców, a nawet całej rodziny z babcią włącznie, jak to w przypadku rodziny Kras. Dla najmłodszych przygotowaliśmy czytanie bajki „Czerwony Kapturek” Jana Brzechwy w wersji rymowanej, z podziałem na role. Piosenki okraszone były improwizowanym  tańcem wszystkich artystów, którzy tworzyli na scenie podczas całego widowiska „żywą dekorację”. A prezentowali się w strojach z epoki bardzo dostojnie. Koncert bardzo się podobał. Wszystkie gratulacje złożone na nasze ręce ( moje i Małżonka ) przekazuję tą drogą dzieciom, młodzieży i rodzicom uczniów PM Triolki Rabka-Zdrój.

Przygotowanie uczniów i opracowanie muzyczne widowiska: Mariola i Piotr Burcanowie.
Scenografia, kostiumy, rekwizyty: Małgorzata Rybińska, Monika Rzonca, Anna Wójtowicz, Mariola Burcan, rodzice uczniów.
Organizacja: Stowarzyszenie im. Jerzego Koleckiego, Miejski Ośrodek Kultury Rabka-Zdrój, PM Triolki Rabka-Zdrój przy PCK Nowy Targ.
Scenariusz i reżyseria: Mariola Maria Burcan   
Zdjęcia i rejestracja filmowa: Piotr Kuczaj         
Relacja z imprezy: Mariola Maria Burcan

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=XD-vcm7clUQ