Urząd 24/7

Strona główna

Urząd na wyciągnięcie ręki

Urząd na wyciągnięcie ręki

Starostwo Powiatowe w Nowym Targu wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom wprowadza szereg udogodnień umożliwiających klientom urzędu załatwianie spraw nie wychodząc z domu.
Zachęcamy Państwa do skorzystania z narzędzi umożliwiających komunikację z urzędem oraz załatwiane spraw za pomocą komputera - wygodnie, nie wychodząc z domu.

OBYWATEL.GOV.PL

Czym jest OBYWATEL.GOV.PL?

Każdą sprawę, którą chcą Państwo załatwić w urzędzie, traktujemy jak usługę, którą można wykonać droga elektroniczną. Główny cel to przeprowadzić daną sprawę szybko i sprawnie, dlatego wszelkie usługi urzędów są zbierane i dostępne w jednym miejscu.
W prosty i przystępny sposób opisane jest, co należy zrobić, co przygotować, gdzie pójść, a co można załatwić bez wychodzenia z domu. Wszystko po to, abyście Państwo nie traci cennego czasu.

Obecnie znajduje się tam kilkadziesiąt najpopularniejszych usług świadczonych przez administrację publiczną. Serwis jest ciągle rozwijany, aktualizowany oraz uzupełniany o kolejne usługi.

Link do systemu: https://obywatel.gov.pl/

ePUAP

ePUAP to skrót nazwy Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej. To miejsce, gdzie usługi są udostępniane. Dzięki ePUAP mogą Państwo załatwić wiele spraw w różnych urzędach bez wychodzenia z domu — przez internet, w wybranym przez siebie czasie i w dowolnym miejscu.

Co Państwo zyskują?
Przez ePUAP można korzystać z usług — elektronicznie, szybko, wygodnie i bezpiecznie:

 • załatwić wiele spraw w różnych urzędach,
 • sprawdzać na bieżąco statusy spraw i wniosków,
 • odbierać i wysyłać urzędową korespondencję.

Wszystkie te usługi są dostępne przez internet, więc można z nich korzystać, w dowolnym czasie, miejscu i porze.
Każda wysyłka i odbiór pisma przez ePUAP ma urzędowe poświadczenie odbioru (UPO), które jest tak samo ważne jak awizo.
Zgodnie z planami Ministerstwa Cyfryzacji ePUAP zostanie zintegrowany z platformą OBYWATEL.GOV.PL, która stanie się centralnym miejscem dostępu do e-usług.

Link do systemu: https://epuap.gov.pl/

Profil Zaufany

Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można uzyskać dostęp do serwisów administracji publicznej. Poprzez weryfikację swojej tożsamości w serwisie internetowym swojego banku lub bezpośredni za pomocą platformy ePUAP, mogą Państwo załatwić swoje sprawy urzędowe online, bez wychodzenia z domu, na przykład:

 • składać i sprawdzać dokumenty rozliczeniowe w ZUS i US
 • zgłosić utratę dokumentu tożsamości
 • wystąpić o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego
 • złożyć wniosek o rejestrację działalności gospodarczej

oraz dziesiątki innych spraw za pomocą platform OBYWATEL.GOV.PL, ePUAP, oraz ZUS.

Link do systemu: https://pz.gov.pl/


Płatności bezgotówkowe - w trakcie wdrażania
(planowany termin zakończenia całości realizacji sierpień 2017)

Poziom obrotu bezgotówkowego jest jednym ze wskaźników rozwoju gospodarczego państwa. Pomimo wielu pozytywnych zmian w tym obszarze w ostatnich latach, Polska wciąż jeszcze ma wiele do nadrobienia.

Możliwość dokonywania płatności bezgotówkowych w urzędzie jest jednym z oczekiwań nowoczesnego społeczeństwa. Rozpoczęcie przyjmowania np. podatków i opłat w formie bezgotówkowej przekłada się na pozytywne postrzeganie urzędów, jako innowacyjnych i przyjaznych mieszkańcom.

Najważniejsze korzyści dla samorządów z wprowadzenia płatności bezgotówkowych to:

 • wygoda klientów,
 • sprawniejsza obsługa przez urzędników, ale również usprawnienie prac całego urzędu,
 • mniejsze koszty i oszczędność czasu,
 • bezpieczeństwo transakcji.

Z uwagi na powyższe w naszym urzędzie mogą Państwo korzystać z wielu form płatności bezgotówkowy.


Wielokanałowe Biuro Obsługi Klienta
(planowany termin zakończenia realizacji - III kwartał 2017)

Nawet najnowsze rozwiązanie teleinformatyczne nie zastąpią czasem bezpośredniego kontaktu z urzędnikiem celem uzyskania pomocy w lub informacji niezbędnych do poprawnego złożenia wniosku, czy też załatwienia danej sprawy.
Aby maksymalnie to Państwu Ułatwić, nasz urząd wprowadził możliwość korzystania z Wielokanałowego Biura obsługi Klienta. To właśnie w tym miejscu mają Państwo uzyskać komplet wszystkich niezbędnych informacji ale także pomoc w załatwieniu wszelkich formalności w naszym urzędzie.
Do państwa dyspozycji przygotowano następujące formy komunikacji:
 • kontakt telefoniczny
 • chat z urzędnikiem
 • video-chat (ze wsparciem dla osób używających języka migowego)
 • dedykowany adres do komunikacji e-mail

Geoportal Powiatowy
(planowany termin zakończenia realizacji - IV kwartał 2017)

Starostwo Powiatowe w Nowym Targu jako powiat ziemski na swoim terenie ma najwięcej działek ewidencyjnych w kraju. Ta ogromna liczba przekłada się na dużą ilość spraw realizowanych przez mieszkańców Powiatu w Wydziale Geodezji, Katastru i Kartografii.
Aby umożliwić Państwu realizację tych spraw drogą elektroniczną, uruchomiliśmy dla państwa Geoportal Powiatowy, z poziomu którego mogą Państwo załatwić większość najbardziej popularnych spraw elektronicznie - nie wychodząc z domu.


Elektroniczny system rezerwacji wizyt
(planowany termin modernizacji systemu sierpień 2017)

Nawet najbardziej nowoczesny e-urząd w przypadku niektórych spraw wymaga państwa osobistego stawiennictwa.
Aby maksymalnie skrócić czas oczekiwania oraz oszczędzić Państwa cenny czas, wprowadziliśmy elektroniczny system rezerwacji wizyt. Za pomocą tego narzędzia mogą Państwo umówić się na wizytę w dogodnym dla Państwa terminie.
W celu maksymalizacji Państwa wygody - przed urzędem dostępny jest parking - który przez pierwsze 45 minut pobytu jest bezpłatny (ten czas w zupełności wystarcza na załatwienie większości spraw w naszym urzędzie).
Dłuższy pobyt jest płatny licząc od chwili wjazdu - jest to spowodowane koniecznością utrzymania rotacji na parkingu dla wszystkich klientów naszego urzędu.

Obecnie system w celu jego maksymalnego dostosowania do Państwa potrzeb i wygody jest objęty pracami modernizacyjnymi. Planowany termin zakończenia prac - koniec Sierpnia 2017 r.

CHATUsługa w trakcie wdrażania